Офіційний сайт Херсонської обласної державної адміністрації
Баннер
Органи влади
Наші партнери
13.08.2012 | 06:02

Історія Херсонської області

 Вас запрошує край, історія якого починає свій відлік з початку виникнення цивілізації. Овіяна легендами, священна земля Гілеї повідає Вам історію про життя миролюбних кіммерійців і кельтів, легенду про появу войовничого племені скіфів: Геракл, повертаючись після десятого подвигу, був у цих землях спокушений дівчиною-змією, в результаті чого народився його син Скіф, від якого і з’явилися всі скіфські царі.

Унікальний степ північного Причорномор'я розповість про величне плем’я амазонок, які не боялися вступати в бій зі скіфами і часто перемагали їх (недалеко від Каховки було знайдено поховання жінки-вождя амазонського племені). На думку Геродота, племена сарматів, що з'явилися пізніше на цих землях, є нащадками Скіфів і Амазонок. Тільки тут Ви зможете побачити унікальну спадщину світового рівня - кургани: ритуальні священні місця, в яких знаходили останній спочинок вожді кочових племен. Таємниці курганів, які не поступаються за силою своєї енергетики єгипетським пірамідам і Стоунхенджу друїдів, не розкриті до сьогоднішнього дня.

Херсонська земля дбайливо зберігає сторінки своєї історії - тільки тут Ви зможете пройти по шляху «із варяг у греки», потрапити на розкопки грецьких міст-колоній, відправитися на пошуки найбільшого міста-порту Київської Русі, перенестися в часи правління татаро-монголів і Литовського князівства, відвідати місця доленосних битв із турками і татарами. Тут Ви дізнаєтеся, що землі херсонського краю стали домівкою для об'єднання вільних козаків (на території області Ви зможете відвідати останки козацьких січей) - Григорій Потьомкін, поважаючи хоробрість і мудрість козаків, переймав кращі ідеї і впроваджував їх у російській армії (наприклад, завдяки козацьким шароварам вузькі брюки російської армії перетворилися в галіфе).

Вас вітає край, що став свідком «чудес дипломатії», коли в результаті переговорів між Катериною II і турецьким ханом Гіреєм землі від Бугу до Дніпра мирним шляхом переходили до Російської імперії. Вас запрошує Херсонщина – колиска Чорноморського флоту Російської імперії, головний опорний пункт експансії Росії проти Османської імперії, край доблесних вчинків і славних перемог генералісимуса Олександра Суворова і адмірала Пола Джонса (національний герой США). Ви дізнаєтеся, що Херсон заснував князь Таврійський Григорій Потьомкін (згідно з його волею був похований в Херсоні), головним будівельником міста був генерал Іван Ганнібал (предок Олександра Пушкіна), а будівництвом флоту керував адмірал Федір Ушаков (зарахований до лику святих). З XIX ст. освоювати Таврійські землі приїжджають представники практично всіх європейських країн, привносячи свою культуру і спосіб господарювання, розвиваючи територію і сприяючи її бурхливому розквіту - будуються верфі, заводи, фабрики, порти і пр.

Ви дізнаєтеся що тут, на рубежі XIX-XX ст., виникають потужні революційно-терористичні організації, які надають активне сприяння поваленню царського режиму. Саме Херсонщина стала «інформаційним коридором» революції - через місцеву митницю йшов потік забороненої літератури (в тому числі і легендарна газета «Іскра», якій в Херсоні встановлено пам'ятник). На території Херсонської губернії народився Лев Бронштейн (Троцький), Олександр Цюрупа (нарком в уряді Леніна, ім'ям якого названо місто Цюрупинськ).

XX ст. приносить нові реалії - соціалістична революція, встановлення радянської влади, розкуркулення великих магнатів, голодомори, індустріальний та науковий прогрес, розпад радянської імперії, становлення незалежної України. Приїжджайте до Херсонської області, погортайте літопис її довгого і насиченого життя… І Ви переконаєтеся, що з кожним століттям хід часу прискорюється інформаційним і науковим прогресом, що збільшується динамікою доленосних подій. І саме тому все більш ключову роль в історії починає грати особистість, від рішення якої прямо залежить майбутнє людства.


Другие материалы

У Нововоронцовській бібліотеці діє експозиція «Херсонщина нас єднає»
У приміщенні комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» протягом року бажаючі мають змогу знайомитися із книжковими виставками до 70-річчя утворення Херсонської області та до 70-річчя визволення області від німецько–фашистських загарбниківДетальніше
Славна українка німецького походження
Фальц-Фейни і справді були однією з найбагатших буржуазних родин Таврійського краю, і саме Софія Богданівна у 1897 році заснувала село Хорли, яке у 1903 році отримало статус портуДетальніше
18 червня 1778 р. Катерина II видала указ про заснування міста Херсона
18 червня 1778 р. Катерина II видала указ про заснування міста Херсона Детальніше

Баннер Баннер
Соціальні медіа
Підписка на новини